Серед перших міст Данії, що були на маршруті – Сількеборг.
Довідка: Сількеборг це місто, що розташовано в центральній Данії, на півострові Ютландія. Адміністративний центр однойменної комуни. Населення - 55080 жителів. Розвиток міста Сількеборг як сучасного міста починається із заснування паперової фабрики Міхаелем Древсеном (Michael Drewsen) на річці Гудено в 1844. Сількеборгське довге озеро (Silkeborg Langs) розділяє місто на північну і південну частини, а з східної частини озера витікає річка Гудено.
Як ми можемо побачити на світлинах, скрізь панує чистота - на вулицях, в скверах, у водоймах... Скрізь! Це ще раз підтверджує тезу, що "чисто не там де прибирають, а там де не смітять", а отже - першочергова задача, що стоїть перед державою та інститутами громадянського суспільства, серед яких е-Екологія не є виключенням, це змінити у свідомості кожного підприємця і просто громадянина підходи навколишнього середовища. Основні засади бережливого ставлення до природи повинні закладатись з першого року життя кожної новонародженої дитини і починати це - потрібно зараз, щоб не було надто пізно.
Далі за маршрутом - Копенгаген.
Довідка: Копенгаген - столиця і найбільше місто Данії. Розташовано на островах Зеландія, Слотсхольмен і Амагер. Населення історичного міста складає трохи більше півмільйона осіб, з передмістями - більше одного мільйона жителів.
Дуже цікавим є той факт, що частина міста це самопроголошене "Вільне місто Христианія", яке знаходиться у частковому самоврядуванні. На нашу думку дуже вийнятковий і особливо актуальний досвід для України в нинішніх умовах! Однак зараз не про це...
Незважаючи на те, що Копенгаген є найбільшим містом Данії, знову ми спостерігаємо картину майже ідеальної чистоти, як у передмістях так і у центральній частині. Воно й не дивно, адже датчани дуже багато уваги приділяють питанням екології. Зокрема, це добре характеризує велика кількість електромобілів та розгалуджена мережа електрозаправок.
Але не тільки електромобілі є "роздинкою" Копенгагена. Велопарковки! Ось що дійсно вражає...
Підсумовуючи поїздку, можу з впевненістю сказати - нам багато є у чому повчитись у зарубіжних колег, але підіймати охорону довкілля на якісно новий рівень і будувати систему державного управління охороною навколишнього природного середовища потрібно негайно

Світлини тут